ZNAPS header

ZNAPS magnetic adapter: MagSafe pro mobilní telefony

ZNAPS magnetic adapter: MagSafe pro mobilní telefony

Skoro pokaždé, když navštívím obchod s elektronikou, nemohu si odpustit jednu sekci. Ano, hádáte správně, jde o produkty s logem jablka. Skoro pokaždé si prohlédnu iPhone 6, abych se ujistil, že jsem s koupí iPhone 6 Plus neudělal chybu. Poté kouknu na tablety (stále čekám na více pracovní iPad) a nakonec obdivuji krásu MacBooku Air a MacBooku Pro (nový 12 palcový MacBook jsem ještě na živo neviděl). Kromě vzhledu a operačního systému Mac OSX mě vždy zaujala jedna věc, o to víc mě překvapilo, že tuto vychytávku Apple nepoužil i svých dalších produktů. Mám na mysli magnetický konektor a adaptér, takzvaný MagSafe.

Funguje velice jednoduše. Na rozdíl od klasických adaptérů na notebooky, využívá pro uchycení adaptéru a konektoru magnet. Nejenže díky tomu zastrčíte adaptér bez jakéhokoliv velkého tlaku, ale hlavně ho stejně lehce odpojíte. To má hned několik výhod. Pokud budete mít notebook zapojený v síti pomocí adaptéru a nedopatřením o něj třeba zakopnete, tak se adaptér hned odpojí, takže se vám už nikdy nestane, že byste notebook vzal s sebou (pád na zem) nebo že by se adaptér násilím odtrhnul (poškození konektoru).

ZNAPS - lightning a micro-USB konektorLightning a micro-USB konektor

Něco takového bych si přál i pro svůj mobil a moje přání bylo vyslyšeno. Představuji vychytávku na s názvem Znaps. Jedná se o miniaturní konektory, které z vašeho obyčejného Lightning konektoru (nebo také micro-USB konektoru) udělá podobný MagSafe adaptér, jako u MacBooku. Znaps se skládá ze dvou částí. První se nasadí na konec kabelu a druhý přímo do konektoru mobilu. Celý systém poté funguje naprosto stejně jako na MacBooku.

Aktuálně má projekt na Kickstarteru přes 60 000 „backerů“, včetně mě a přes dva a půl milionů dolarů (z potřebných 120 000 dolarů), takže můžete vesele objednávat. Nejlevnější varianta stojí 9$ + 3$ poštovné do České republiky. Za tento balíček získáte konektor a adaptér podle své volby. První objednávky začnou odesílat tento týden. Hned poté očekávejte první dojmy a recenzi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.