mywebroom.com weavesilk 2 Silk: Interactive Art

Silk Interactive Generative Art: Umělec za pár minut

Silk Interactive Generative Art: Umělec za pár minut

Den, kdy se v práci nudím, poznáte velmi jednoduše. Stačí se podívat do odpadkového koše. Kromě obalů od sušenek zde objevíte abnormální počet zmačkaných papírových bločků. Většinou obsahují různé čáry, tvary a další kreativní obrysy. Tyto dny ale skončily. Jednou, když jsem brouzdal po internetu (samozřejmě ne v práci, to bych si nedovolil 😀 ), jsem našel tuto zajímavou stránku, kde kreslíte generativní obrázky.

Pokud nevíte, o co jde, jedná se o takové abstraktní umění. Avšak rozdíl je v tom, že generativní umění je tvořeno na základě určitých systémů, jednoduše vygenerováno počítačem pomocí algoritmů. V praxi to vypadá podobně, jako je na obrázku níže. Stačí navštívit stránku www.weavesilk.com a můžete začít.

Silk: Interactive Art - práce za sedm sekundPráce za 12 sekund

Kreativitě se meze nekladou

Samotná práce a vytváření je velice jednoduchá. Prostě pohybujete myší, při držení levého tlačítka myši „kreslíte“, a to je vše. Máte zde možnost vybrat si z několika barevných kombinací, počet kreslících bodů, dále si můžete nastavit zrcadlení nebo ukotvení ze středu. Se správnou kombinací nastavení a trocha zručnosti můžete vytvořit úžasné obrazce.

Silk: Interactive Art - pracovní prostředíPracovní prostředí

Tvořte a sdílejte

Je zde několik možností, jak se pochlubit svým výtvorem. Nejjednodušší způsob je si nechat vygenerovat odkaz, který poté můžete libovolně sdílet. Vtip je v tom, že se uživateli nezobrazí hotový obrázek, ale otevře stránku a začne kopírovat pohyby, díky kterým jste se dostali k výslednému obrázku. Další možnost je vygenerovat a uložit si finální obrázek. Ovšem zásadně nedoporučuji kopírovat vygenerovaný odkaz. Je totiž v tzv. data URI kódu. Zjednodušeně je to obrázek, převedený do znaků, ale jelikož jsou většinou výstupy datově náročné, byl by odkaz dlouhý na více jak 500 stránek A4, a taky že je. Proto doporučuji si vaši tvorbu uložit jako obrázek a poté vesele rozesílat svým známým. Já ještě takových kvalit nedosahuji, takže se raději podívejte na blog myWebRoom, kde najdete úžasné, až neuvěřitelné práce. Tak, vzhůru do práce!

Silk: Interactive Art - co vám to připomínáCo vám to připomíná?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.