Playstaiton 4 - zdroj: http://www.technobuffalo.com

Playstation 4: Sbohem Bille, vracím se zpět na východ

Playstation 4: Sbohem Bille, vracím se zpět na východ

Když Square Enix zrušil Final Fantasy versus XIII (hra ve vývoji od roku 2006), přesněji ho přejmenoval na Final Fantasy XV a zároveň oznámil, že hra bude dostupná pouze pro platformy PlayStation 4 a Xbox One, chtělo se mi brečet. Už jsem se chystal koupit starší PlayStation 3 (a k tomu ještě mou milovanou hru Metal Gear Solid 4), jelikož hra měla původně vyjít právě na tuto konzoli. Po tomto šoku mi zbyla jen jedna možnost. Chvíli trucovat a pak si PS4 pořídit.

Černý samuraj

Na Uncovered Fantasy Final XV bylo datum vydání stanoveno na 30. září 2016, což je dostatek času na rozmyšlení a koupi vhodného PS4 bundlu za ideální peníz. Bohužel mi čekání moc nejde, takže jsem koupil konzoli hned. PlayStation prostě vypadá skvěle. Černá barva a kombinace lesklého a matného povrchu mu sluší daleko více, než konkurenci od Microsoftu. Zkosení konzole elegantně zeštíhluje a nebudí dojem obrovského krabice (X-krabice).

Záznam Uncovered: Final Fantasy XV na Youtube

Revoluce Dualshocku

Ovladač DualShock se od samého začátku, až na malé detaily, nezměnil. Přestože měli hráči několik výhrad, nebyl nikdy velký důvod něco radikálně měnit. Po představení konzole Xbox 360 s jeho „perfektním“ ovladačem už to neplatilo. Nedostatky a výhrady ze strany uživatelů byly cítit víc, než kdy jindy. Nezbývalo nic jiného, než ovladač „překopat“. To se také stalo a s příchodem PlayStationu 4 jsme se dočkali i velkých změn u ovladače. Ano, v drtivé většině změn k lepšímu. Novinky a změny hezky sepsal server Games.cz.

PlayStation 4 - detail Dualshocku 4Detail Dualshocku 4

Prostředí, PSN, Remote play, … super!

Základní nabídka obsahuje přesně to, co potřebuju. Dělí se na dvě části, horní a dolní lištu. Horní nabídka se věnuje sociální stránce (notifikace, zprávy, přátele, trofeje a samozřejmě nastavení), dolní je vyhrazena pro hry a aplikace samotné.

V PS Storu mě zatím relativně široká nabídka moc nezaujala. Chybí mi zde hned několik PlayStation 3 titulů a společně s nemožností hraní PS3 her z fyzických disků mi opravdu mě opravdu bolí srdíčko. Co se týče PS4 her, zde opravdové pecky teprve přijdou.

Na co jsem se ale těšil bylo známé Remote play (z PS3) a streamování a další sdílení obsahu. Díky Remote play už nejsem vázaný na televizi, můžu hrát Killzone v kuchyni, koupelně (i na záchodě) a nově díky aplikaci i na Macu. Třešničkou na dortu je fakt, že Remote play není omezený pouze na domácí síť. Stačí mít jednu konzoli, na kterou se připojíte odkudkoli na světě a můžete hrát (za předpokladu, že máte rychlé připojení).

Nejlepší hry mě teprve čekají

Final Fantasy XV mám předobjednáno a zatím kromě práce (Pavle, věř mi!) krátím čekání jinými tituly. Z cca deseti her, které vlastním, aktuálně hraju Driveclub. Project cars mě neoslovilo a Gran Turismo Sport vyjde až na konci roku. Ale jak jsem psal na začátku článku (i uprostřed, i teď na konci), hlavní důvod koupě konzole se ještě připravuje v sídle Square Enix. Některé věci se nezmění, třeba že mě hraní stále baví. Z toho nikdy nevyrostu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.