iPhone 6s a 6s Plus: Co víme a co bych si přál

iPhone 6s a 6s Plus: Co víme a co bych si přál

Zatímco se celý svět připravuje na 9. září, kdy by měl být představen iPhone 6s a iPhone 6s Plus, už se na internetu objevují rozměry, koncepty designu, nové funkce, kterými budou oba modely disponovat a podobně. Jisté je jen to, že nic není jisté.

iphone 6s all colorsK aktuálním barvám by se mohla přidat i Rose/Pink Gold provedení; zdroj: http://www.techwil.com

Hlavní a asi největší změnou by mohl být Force Touch displej. Mluví se, že by Force Touch obsahoval pouze „větší bratr“, tedy iPhone 6s Plus, případně v budoucnu iPhone 7 Plus. Osobně tomu nevěřím, už z toho důvodu, že Apple nikdy funkčně neochuzoval jeden z modelů jedné generace (viz. iPhone 5/iPhone 5C, iPhone 6/iPhone 6 Plus). V podstatě bude fungovat stejně, jako Force Touch trackpad u posledních modelů MacBook Pro a u nového 12 palcového Macbooku. Bude tedy reagovat na tlak prstů. To přidá iPhonu zcela jiný rozměr používání. Na videu níže si můžete představit, jak by mohl Force Touch fungovat. A to je jenom zlomek funkcí, které by mohl iPhone ovládat.

K aktuálním barvám Space Grey, Silver a Gold by se měla přidat Pink Gold (nebo Rose Gold). V podstatě jde o růžovou variantu. Tato barva spíše potěší dámské publikum. Na internetu už kolují desítky růžových klonů. Výjimkou není možnost koupit si tento klon například na Ebay.

iPhone 6s Pink/Rose Gold
Takto by mohl vypadat Pink/Rose iPhone 6s; zdroj: www.adslzone.net

iPhone 6s a iPhone 6s Plus projdou také upgradem hardwaru. Očekává se příchod procesoru A9 s frekvencí 2GHz, osazení novým a rychlejším typem RAM paměti, LPDDR4 RAM a zvýšení kapacity na 2GB. Zlepšení by se mělo dostavit i u fotoaparátu, kde by se počet pixelů zvednul ze stávajících 8 megapixelů na 12 megapixelů s podporou 4K videem. Na přední straně stále bude (díky bohu) Touch ID senzor, který bude zase o něco rychlejší. V neposlední řadě se bude Apple snažit předejít aféře s ohnutým telefonem. Existují několik variant, jak se s tímto problémem vypořádat. Buď Apple použije tvrdší materiál (například dural) nebo by se mohla vnitřní kostra vyztužit a tím by iPhone nepatrně přibral na tloušťce.

Osobně toho moc nečekám. Jsem spokojený majitel poslední „pluskové“ verze a jen by mě mrzelo, kdyby Apple přišel s něčím výrazně revolučním. Tyto zázraky očekávám od další generace. Pevně doufám ve Force Touch displej a zachování Home Buttonu. Má sobecká přání spíše souvisí s i OS 9. Ale to už je jiné téma. Hold si počkáme pár dní. To už budeme moudřejší.

Komentáře k příspěvku “iPhone 6s a 6s Plus: Co víme a co bych si přál” (1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.