Opera nové logo 2015

Internetový prohlížeč Opera: K 20. narozeninám nové logo a identitu

Internetový prohlížeč Opera: K 20. narozeninám nové logo a identitu

Stále pátý nejpoužívanější (čtvrté místo naposledy v roce 2007) prohlížeč na světě oblékl nový kabátek. Slovní spojení „Opera Software“ už je minulost, nyní se prohlížeč jmenuje jednoduše Opera (tak, jak jí většina zná). Logo dostalo krásný 3D efekt, zakulatilo se a nové logo je na světě. V aktuální verzi prohlížeče (32.0.1948.69) se ještě setkáte se starým logem, proto vás tato zpráva možná překvapí, přestože bylo logo představeno před necelým měsícem.

Evoluce loga; zdroj: Opera Blog

Na nové identitě pracovali lidé z Opery, společně britským studiem DixonBaxi a norským studiem Anti. Celý proces trval rok. Nové logo používá i dceřiná reklamní firma Opera Mediaworks. Nové logo se postupně rozšíří do všech produktů. Aktuálně je nové logo pouze na stránkách webu a v prohlížečích Opera Mini pro iOS a Windows Phone. Následně dojde k redesignu ostatních aplikací (Opera, Opera Mini a Opera Max pro Android a prohlížeči Opera Coast pro iOS) i samotné Opery pro desktopy.

Ačkoliv se Opera ve světě nikdy výrazně neprosadila, může se pyšnit aktuálně 350 miliony uživatelů, což rozhodně není málo. Opera je především oblíbená u chytrých zařízení, z toho pochází většina zisků, které stačí pokrýt vývoj. Další profit vzniká ze spolupráce s Googlem (výchozí vyhledávač prohlížeče).

Opera logo - vývojFotka z vývoje; zdroj: Opera Blog

Momentálně si své uživatele poměrně dobře drží a získává nové. Čísla jsou to sice nepatrná, ale hlavní je, že uživatele neztrácí. Co si myslíte o novém logu a identitě vy? Používáte Operu nebo jiný prohlížeč?

Opera logo - tapetyNo není to krása?; zdroj: Opera Blog

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.