Halo Back - zdroj: haloback.com

Halo Back: Zkrocení displeje u iPhone 6(S) a iPhone 6(S) Plus jednou rukou

Halo Back: Zkrocení displeje u iPhone 6(S) a iPhone 6(S) Plus jednou rukou

S příchodem předposlední generace telefonů od společnosti Apple (iPhone 6 a iPhone 6 Plus) se zvětšila plocha displeje. Konkrétně na 4,7 palců u základní verze iPhone 6, a většího modelu iPhone 6 Plus. S velikostí se zvýšila i plocha pro poškrábání, či rozbití displeje (ten pocit bohužel znám, důkaz zde), takže mi dáte za pravdu, že ochrany není nikdy dost (pozor, neplatí u božské Nokie 3310). Ochránit displej telefonu můžete nejrůznějšími fóliemi a skly, kde se cena pohybuje od pár korun, ale dokáže se vyšplhat i přes bankovku Františka Palackého. Já si vybral Kickstarterovou fólii od Halo Back. V následujících odstavcích si povíme proč.

Halo Back - ještě hezky zabalená v krabičceJeště hezky zabalená v krabičce

Halo Back je moje první ochranné sklo. Dřív jsem používal pouze fólie (za zmínku stojí například Rhino Shield), tak jsem byl zvědavý, jak mi sklo bude vyhovovat. V balení najdete kromě samotného skla s rámečkem pro aplikaci na displej (k tomu se dostaneme) také vlhčení ubrousek pro vyčištění displeje, klasický hadřík a samolepky na odstranění prachu na displeji, což je slušná „výbavička“ na přípravu displeje pro nové sklo. Samozřejmostí jsou návody a další dokumenty, Vše zabalené v hezké krabičce.

Halo Back - obsah balení, slušné, že?Obsah balení, slušné, že?

Musím pochválit aplikaci skla. Společně s aplikačním rámečkem je to snadné. Na vyčištěný displej „cvaknete“ rámeček, s odlepenou vnitřní fólií, vyhladíte a je to. Máte krásně a rovně nalepené sklo.

Halo Back - sklo i s aplikačním rámečkemSklo i s aplikačním rámečkem

Výraznější změny jsem nepocítil. Tloušťka (0,21 mm) pro mě žádný problém nepředstavoval, jsem zvyklý od Rhino Shield fólie (0,29 mm), právě naopak. Dává mi to pocit bezpečí, že displej opravdu „něco“ chrání.

Halo Back - sklo aplikované na mobiluSklo aplikované na mobilu

Všechno, co jsem zatím napsal, zvládne, obsahuje, umí nebo má většina fólií a skel, proto se dostáváme k zajímavější části. Kromě ochrany displeje obsahuje i „virtuální“ tlačítko Zpět, které známe z Android a Windows Phone telefonů. Sklo obsahuje integrovaný obvod, spojující levou část od Home Buttonu s pravým horním rohem displeje (tam, kde je v drtivé většině tlačítko Zpět). Citlivost displeje to nijak zásadně neovlivní (párkrát jsem měl problém, že oblast u levého horního rohu nereagovala), a tak si můžete vybrat, jestli použijete klasické tlačítko Zpět na displeji nebo nové vedle Home Buttonu.

Tlačítko se však neobjeví vždy (na plochu vždy budete muset použít Home Button), proto použití druhé ruky nebo natáhnutí prstu zkrátka bude potřeba. Osobně jsem si sklo objednal/ podpořil na Kickstarteru jen ze zvědavosti. Jestli dokáže nahradit přetáhnutí prstem z levého rohu do pravého (vrácení Zpět).

Za celou dobu, co mám sklo na mobilu (necelý měsíc), jsem ho použil tak 40x (asi ten zvyk), a to je velmi málo. Při mém využití telefonu je to cca 5%. Technické specifikace tu vypisovat nebudu, více technických informací najdete na stránkách výrobce. Cena pro „Backery“ začíná od 17 dolarů, běžná prodejní cena je skoro trojnásobná (49 dolarů).

Komentáře k příspěvku “Halo Back: Zkrocení displeje u iPhone 6(S) a iPhone 6(S) Plus jednou rukou” (1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.